^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Programy realizowane przez szkołę

Programy realizowane przez szkołę

Programy realizowane przez szkołę

Jednym z najlepszych sposobów uczenia się jest doświadczanie, eksperymentowanie, międzyszkolna wymiana poglądów, dlatego też nasza szkoła chętnie uczestniczy w wielu projektach i programach edukacyjnych. Do tej pory braliśmy udział w:

Program wymiany miedzynarodowej uczniów ze szkół pijarskich

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu prowadzą wymiany młodzieży z zaprzyjaźnionymi pijarskimi szkołami w Europie. Pierwsza wymiana młodzieży miała miejsce w 2011 roku z inicjatywy Pijarskiej Szkoły w Alcańiz w Hiszpanii.  1 kwietnia 2011 roku 11 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem o. Stanisławem Chowańcem przyjechała do Polski. Tydzień później 22 osobowa grupa wraz z p. Agnieszką Florczak - nauczycielem języka angielskiego - wyjechała do Alcańiz. W czasie tygodniowego pobytu Hiszpanie gościli w rodzinach naszych uczniów. W Polsce spędzali czas bardzo aktywnie, uczestnicząc w zajęciach lekcji chemii, biologii, geografii, języka polskiego, angielskiego, francuskiego, ale nie tylko.

Czytaj więcej...

EUROPA W NASZYCH SZKOŁACH DZIĘKI PROGRAMOWI COMENIUS

Pijarskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej  dla działania w ramach  międzynarodowego programu COMENIUS – Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół,  tytuł projektu -  „Testing tastes to fight obesity”. Projekt obejmuje lata 2013 – 2015. 

Czytaj więcej...

Łodzkie bardziej francuskie

Celem projektu edukacyjno-kulturalnego „Łódzkie bardziej francuskie”, powstałego z inicjatywy Ambasady Francji, jest promocja języka francuskiego i kultury państw frankofońskich w naszym regionie, a tym samym wzmocnienie pozycji tego języka w szkołach poprzez regularne prowadzenie lekcji przez native speakera, konkursy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego . Projekt rozpoczął się w 2012 roku i uczestniczą w nim 73 szkoły z 15 miast województwa łódzkiego.

Czytaj więcej...

Program Erasmus+

Rozpoczęły się już działania związane realizacją projektu „Crossing Borders with Modern Media and Drama” w ramach programu Erasmus Plus, akcji K2. Bierze w nim 18 uczniów z klasy IBH, II BCH, IH oraz IPE.

Naszymi partnerami są następujące szkoły:

  • SU EKZARH ANTIM I z Kazanlak w Bułgarii,
  • LICEUL TEORETIC „Radu Vladescu” z Patarlagele w Rumunii
  • INSTITUTO D’ INSTRUZIONE SUP. Leonardo da Vinci z Fiumicino we Włoszech.

Nasze działania zostały zaplanowane na 2 lata.
Zapraszamy do śledzenia strony projektu i naszych aktywności.
http://cbmmd.blogspot.com/

Agnieszka Bochniak
Emilia Wolska

 

Współpraca z Centrum im. Adama Smitha w Warszawie

Uczestniczenie uczniów w wykładach dotyczących zagadnień z zakresu ekonomii. Gimnazjaliści oraz licealiści z pijarskiej, jak również ze szkół w naszym mieście, słuchali wykładów m.in. na temat  podsumowania przynależności Polski do Unii Europejskiej. Na wstępie prowadzący - p. Ireneusz Jabłoński  - przedstawiał rys historyczny UE oraz aspekty: polityczny, społeczny i ekonomiczny, które należy uwzględnić w ocenie obecności Polski w UE.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.