^Na górę strony

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Jasna Góra - Forum Młodzieży Szkół Katolickich

     Zimny wtorkowy  poranek  26 września rozpoczęliśmy od szturmu na Jasną Górę. A był warto, bo odbywało się tam wtedy Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Nasze pijarskie szkoły z Łowicza reprezentowały drugie klasy licealne wraz z wychowawczyniami i o. Jakubem. W wypełnionej po brzegi auli o. Kordeckiego podziwialiśmy bogactwo form szkolnych mundurków z całej Polski. Na tym tle nasze prezentowały się znakomicie!

Spotkanie rozpoczęło się od konferencji na temat wolności i - i w rozumieniu historycznym, i osobistym. Prelegent - ks. Rafał Węgrzyniak mówił o roli Kościoła we współczesnym świecie. Te początkowe refleksje wzbogaciło świadectwo  dziennikarza sportowego, Rafała Patyry.  Cennym elementem tego spotkania była możliwość zadania pytań obu prowadzącym. A z sali płynęły różne pytania- od tych żartobliwych po bardzo trudne. Za oprawę muzyczną tegorocznego forum był odpowiedzialny chór salezjański i  za wypełnienie tego zadania należą mu się brawa.

Najważniejsze punkty spotkania - adoracja  i wspólna Eucharystia - były czasem, kiedy powierzaliśmy nasze szkoły i rodziny opiece Maryi. I z Jej błogosławieństwem na ten rok wróciliśmy do szkoły i do domów.

 

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.